Lokala kampanjgrupper

 

Vegonorm håller på att bygga upp ett nätverk av lokala kampanjgrupper, som jobbar med att införa vegonorm i en kommun, skola, organisation eller en arbetsplats. Kontakta de lokala grupperna, om du vill engagera dig, eller kontakta oss nationellt på info@vegonorm.se om du vill starta en egen kampanjgrupp.

 

vegonorm Botkyrka

Kerstin Amelin

076-805 11 13

botkyrka@vegonorm.se

 

Vegonorm Gotland

Ann-Sofi Holmberg

073-180 27 03

gotland@vegonorm.se

 

Vegonorm Göteborg

Maja Rosén

070-718 68 58

goteborg@vegonorm.se

 

Vegonorm Haninge

Katarina Pantic

076-098 34 97

haninge@vegonorm.se

 

Vegonorm Malmö/Lund/Lomma

Blenda Agell

070-893 99 21

lomma@vegonorm.se

 

Vegonorm Stockholm

Per-Anders Jande

073-891 07 27

stockholm@vegonorm.se

 

Vegonorm Sundsvall

Jill Selander

073-824 66 08

sundsvall@vegonorm.se

 

Vegonorm Örebro

Anna Hjukström

073-593 44 66

orebro@vegonorm.se